מזג אוויר ירושלים

תוכן עניינים

תחזית מזג אוויר יומית ושבועית ירושלים

מזג האוויר בירושלים להיום ו-7 ימים הקרובים

+30
°
C
H: +32°
L: +21°
ירושלים
ראשון, 06 אוגוסט
ראה תחזית ל7 ימים
ב' ג' ד' ה' ו' שבת
+32° +31° +32° +32° +33° +36°
+21° +20° +19° +20° +19° +21°
מזג אוויר ירושלים - תחזית יומית, שבועית, חודשית ושנתית לפי עונות

תחזית מזג האוויר במערב ירושלים

מזג האוויר במערב ירושלים להיום ו-7 ימים הקרובים

מפת מזג האוויר בירושלים

Booking.com

ירושלים, עיר הבירה של ישראל, היא מקום בעל משמעות היסטורית ותרבותית עצומה. מיקומה הגיאוגרפי הייחודי במזרח התיכון מולידה אקלים מגוון לאורך כל השנה. במדריך מקיף זה, נתעמק בדפוסי מזג האוויר בירושלים לפי עונות וחודשים, ונספק לכם תובנות חשובות לתכנון הביקור שלכם בהתאם.

החורף בירושלים (דצמבר – פברואר)

החורף בירושלים, ישראל המשתרע מדצמבר עד פברואר, מביא לעיר אקלים קריר ולעיתים רטוב יותר. עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 7 מעלות צלזיוס ל-13 מעלות צלזיוס, ירושלים חווה חורף מתון בהשוואה לאזורים רבים אחרים. עם זאת, גלי קור מדי פעם יכולים להוריד את הטמפרטורות עוד יותר, וירידת שלג אינה נדירה, במיוחד באזורים גבוהים יותר.

חורף בירושלים מציע הזדמנות ייחודית לחוות את האתרים ההיסטוריים של העיר והיצע התרבותי של העיר באווירה שלווה יותר. הטמפרטורות הקרירות יותר מספקות סביבה נוחה לחקור את הרחובות הצרים של העיר העתיקה, ביקור במוזיאונים, ונהנה מהמטבח המזרח תיכוני המסורתי במסעדות נעימות. רק הקפידו לארוז שכבות, מטריה ונעליים חזקות כדי ליהנות במלואו מנפלאות החורף של ירושלים.

מזג אוויר ירושלים בדצמבר

דצמבר בירושלים מציין את תחילת החורף, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 7 מעלות צלזיוס ל-13 מעלות צלזיוס. גשם מדי פעם מוסיף נופך של רעננות לעיר, ואווירת החג החגיגית הופכת את זה לזמן מקסים לחקור את האתרים ההיסטוריים של ירושלים.

האקלים בינואר בירושלים 

תקציר: ינואר הוא החודש הקר ביותר בירושלים, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 6 מעלות צלזיוס ל-12 מעלות צלזיוס. שלג אינו נדיר, במיוחד בגבהים גבוהים יותר, ומוסיף נופך ציורי לנופי העיר. היו מוכנים לטמפרטורות קרירות יותר ולגשמים מדי פעם.

פברואר בירושלים – קצת פחות קר

פברואר מביא לירושלים טמפרטורות מתונות מעט יותר. הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 6°C ל-14°C. בעוד שהעיר חווה פחות ימים גשומים, עדיין מומלץ לארוז בגדים חמים מכיוון שהערבים יכולים להיות קרירים.

מזג האוויר בירושלים באביב (מרץ – מאי)

האביב בירושלים, המשתרע בין מרץ למאי, מביא לשינוי מענג במזג האוויר כשהעיר יוצאת מחודשי החורף הקרירים יותר. עם פרחים פורחים, טמפרטורות מתונות ושעות אור ארוכות יותר, ירושלים הופכת ליעד שובה לב למקומיים ולמבקרים כאחד.

האביב בירושלים מציע איזון מושלם בין מזג אוויר נעים, טבע פורח ואירועי תרבות. רחובות העיר מתעוררים לחיים עם פסטיבלים, קונצרטים ותערוכות אמנות, המציגות את המורשת התרבותית העשירה של ירושלים. בין אם זה לחקור את האתרים ההיסטוריים, ליהנות מהמטבח המקומי או פשוט להתרשם מהיופי של נופי העיר, האביב בירושלים מספק חוויה שובת לב לכל המבקרים.

מרץ – תחילת האביב בירושלים

מרץ מציין את בוא האביב לירושלים, עם פריחת פרחים וטמפרטורות מתונות. הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 8 מעלות צלזיוס ל-17 מעלות צלזיוס, מה שהופך אותו לזמן אידיאלי לחקור אטרקציות חוצות כמו העיר העתיקה והר הזיתים. עדיין ייתכנו ממטרים מדי פעם.

מזג האוויר בירושלים באפריל

אפריל מביא מזג אוויר נעים לירושלים, עם טמפרטורות חמות יותר ושעות אור ארוכות יותר. הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 11°C ל-21°C, מה שיוצר אווירה נוחה לפעילויות בחוץ. זהו זמן מצוין לחקור את גני העיר וליהנות מהאווירה התוססת.

האקלים במאי בירושלים

מאי מתאפיין במזג אוויר נוח ונעים בירושלים. הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 15 מעלות צלזיוס ל-25 מעלות צלזיוס, מה שהופך אותו לזמן אידיאלי לבקר בשווקים החיצוניים של העיר וליהנות מסעודה באוויר הפתוח. פריחת האביב עדיין נראית, ומוסיפה צבע לנופי העיר.

מזג האוויר בקיץ בירושלים (יוני – אוגוסט)

הקיץ בירושלים, החל מיוני עד אוגוסט, מביא לעיר מזג אוויר חם ויבש. עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 18 מעלות צלזיוס ל-31 מעלות צלזיוס, ירושלים חווה את שיא עונת התיירות שלה בחודשים אלו, ומושכת מבקרים מכל העולם.

הקיץ בירושלים חופף גם לאירועי תרבות ופסטיבלים שונים. פסטיבל הסרטים בירושלים, יריד האומנויות והמלאכה הבינלאומי ופסטיבל האור של ירושלים הם רק כמה דוגמאות לסצינת התרבות התוססת במהלך העונה הזו. הערבים החמים מספקים את הרקע המושלם לקונצרטים בחוץ, הופעות וחגיגות רחוב.

בעוד שחום הקיץ יכול להיות עז, ההיצע ההיסטורי והתרבותי הייחודי של ירושלים הופכים אותה ליעד שווה בעונה זו. על ידי נקיטת אמצעי הזהירות הדרושים כדי לנצח את החום ותכנון פעילויות חוצות בצורה אסטרטגית, המבקרים יכולים ליהנות באופן מלא מהמורשת העשירה של העיר ומהאווירה התוססת של העיר במהלך חודשי הקיץ.

מזג האוויר ביוני בירושלים

יוני מציין את תחילת הקיץ בירושלים, ומביא לטמפרטורות חמות יותר וירידה בכמות המשקעים. הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 18 מעלות צלזיוס ל-29 מעלות צלזיוס, מה שהופך אותו לזמן מצוין לחקור את האתרים ההיסטוריים של העיר וליהנות מפעילויות חוצות. הימים ארוכים יותר, מה שמאפשר יותר זמן חקר.

האקלים ביולי בירושלים

יולי הוא החודש החם ביותר בירושלים, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 20 מעלות צלזיוס ל-31 מעלות צלזיוס. רצוי לשמור על לחות ולחפש צל בשעות השיא של היום. למרות החום, האטרקציות הפנימיות של ירושלים, כמו מוזיאונים וגלריות, מציעות הפוגה מהשמש.

אוגוסט בירושלים – חם ויבש

אוגוסט ממשיך להביא מזג אוויר חם ויבש לירושלים. הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 20 מעלות צלזיוס ל-31 מעלות צלזיוס, עם מעט או ללא גשם. עדיף לתכנן פעילויות בחוץ בחלקים הקרירים יותר של היום ולנקוט אמצעי זהירות כדי להגן על עצמך מפני השמש.

ירושלים בסתיו (ספטמבר – נובמבר)

ירושלים בסתיו, החל מספטמבר עד נובמבר, מביא למעבר נעים מחודשי הקיץ החמים לטמפרטורות קרירות יותר. עם מזג אוויר נוח, עלווה צבעונית ואירועי תרבות, ירושלים מציעה חוויה שובת לב בעונת הסתיו.

הסתיו בירושלים מציע שילוב מענג של מזג אוויר נוח, עלווה תוססת וחוויות תרבותיות. הטמפרטורות הנוחות הופכות את זה למועד אידיאלי לחקר חוצות, בין אם זה ביקור באתרים היסטוריים, הנאה מהמטבח המקומי בבתי קפה חיצוניים או השתתפות בפסטיבלים ואירועים. ההיסטוריה והמורשת התרבותית העשירה של ירושלים מתעוררים לתחייה במהלך עונת הסתיו, ויוצרים חוויה בלתי נשכחת למבקרים.

מזג האוויר בירושלים בספטמבר

ספטמבר מציין את המעבר מקיץ לסתיו בירושלים. הטמפרטורות מתחילות להתקרר, ונעות בין 18 מעלות צלזיוס ל-29 מעלות צלזיוס. העיר חווה פחות המונים, מה שהופך אותו לזמן אידיאלי לחקור אתרי תיירות פופולריים כמו הכותל המערבי וכנסיית הקבר.

האקלים באוקטובר בירושלים

אוקטובר מביא מזג אוויר נעים לירושלים, עם טמפרטורות קרירות יותר ומדי פעם גשמים. הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 14°C ל-24°C, מה שיוצר אווירה נוחה לחקר חוצות. עלווה הסתיו מוסיפה נופך של יופי לנופי העיר.

ירושלים בנובמבר -סוף הסתיו ותחילת החורף

נובמבר מסמן את תחילת החורף בירושלים, עם טמפרטורות קרירות יותר וכמות גשמים מוגברת. הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 9°C ל-17°C. רצוי לארוז ביגוד חם ומטריה בביקור במהלך חודש זה. האתרים ההיסטוריים של העיר פחות צפופים, מה שמאפשר חוויה אינטימית יותר.

מזג האוויר בירושלים במהלך חגים ומועדים יהודיים

ירושלים, המרכז הרוחני והתרבותי של ישראל, חווה מגוון מזג אוויר לאורך כל השנה. מיום הכיפורים ועד לחגיגות השמחה של חנוכה וחגיגות פורים התוססות, כל חג יהודי מביא את דפוסי מזג האוויר הייחודיים לו לעיר העתיקה. להלן נתעמק באקלים ירושלים במהלך חגים ומועדים יהודיים מרכזיים, ונספק תובנות לגבי תנאי מזג האוויר המעצבים אירועים משמעותיים אלו.

מזג האוויר בירושלים בראש השנה:

ראש השנה, ראש השנה היהודי, חל בדרך כלל בספטמבר או אוקטובר כאשר ירושלים חווה את המעבר מקיץ לסתיו. מזג האוויר במהלך ראש השנה בדרך כלל נעים, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 20 ל-25 מעלות צלזיוס. המבקרים יכולים לצפות לתנאים מתונים ונוחים, מה שהופך אותו לאידיאלי לתפילות בחוץ ומפגשים משפחתיים.

מזג האוויר בירושלים ביום כיפור:

יום הכיפורים: יום כיפור, חל לעתים קרובות בספטמבר או באוקטובר. במהלך מצוות חגיגית זו, מזג האוויר בירושלים נוטה להיות קריר. הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 15 ל-20 מעלות צלזיוס, מה שיוצר אווירה שלווה לצום וחשבון נפש. רצוי להתלבש חם מכיוון שהטמפרטורות עלולות לרדת בערב.

מזג האוויר בירושלים בסוכות:

סוכות, חג הסוכות, מתקיים בספטמבר או באוקטובר, בהתאם לעונת הסתיו בירושלים. מזג האוויר במהלך סוכות מאופיין בטמפרטורות מתונות, הנעות בין 18 ל-23 מעלות צלזיוס. המבקרים יכולים ליהנות מהאווירה החגיגית תוך השתתפות במסורת המגורים בסוכות חיצוניות, שכן מזג האוויר בדרך כלל נעים עם גשמים קלים מדי פעם.

מזג האוויר בירושלים בחנוכה:

חג החנוכה, חג האורות, חל בדרך כלל בסוף נובמבר או דצמבר. ירושלים חווה מזג אוויר קריר ולעתים קריר בתקופה זו, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 10 ל-15 מעלות צלזיוס. רצוי להצטייד תוך כדי השתתפות בטקסי הדלקת הנרות ובאירועים חגיגיים הנערכים ברחבי העיר.

מזג האוויר בירושלים בפורים:

פורים, חג שמח החוגג את ניצחון העם היהודי, חל בפברואר או במרץ. מזג האוויר בירושלים במהלך פורים הוא בדרך כלל מתון, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 10 ל-15 מעלות צלזיוס. המבקרים יכולים ליהנות מהאווירה החגיגית תוך כדי השתתפות במצעדים, במסיבות תחפושות ובקריאת מגילה.

מזג האוויר בירושלים בפסח:

פסח, חג יהודי משמעותי המנציח את יציאת מצרים, חל בדרך כלל במרץ או באפריל. ירושלים חווה מזג אוויר נוח ונעים בתקופה זו, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 15 ל-20 מעלות צלזיוס. המבקרים יכולים לחקור את האתרים ההיסטוריים של העיר ולהשתתף במסורות פסח uckhk vxsr בתנאי אביב נוחים.

מזג האוויר בירושלים ביום העצמאות:

יום העצמאות של ישראל, יום העצמאות, נחגג באפריל או מאי. מזג האוויר בירושלים בתקופה זו הוא בדרך כלל חם ונעים, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 20 ל-25 מעלות צלזיוס. זוהי הזדמנות אידיאלית להצטרף לחגיגות ברחבי העיר, למופעים בחוץ, ולמופעי זיקוקים.

מזג האוויר בירושלים בל"ג בעומר:

ל"ג בעומר, חג חגיגי שנחוג בחודש מאי, מציין הפסקה בתקופת האבל של העומר. ירושלים חווה מזג אוויר חם בתקופה זו, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 25 ל-30 מעלות צלזיוס. זהו אירוע מושלם להשתתף במדורות, בפיקניקים ובחגיגות בחוץ.

מזג האוויר בירושלים בשבועות:

שבועות, חג השבועות, חל בחודשים מאי או יוני. מזג האוויר בירושלים בתקופה זו חם ונעים, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 25 ל-30 מעלות צלזיוס. המבקרים יכולים ליהנות מפעילויות חוצות ולהשתתף במסורת של לימוד תורה לאורך כל הלילה.

מזג האוויר בירושלים בתשעה באב:

תשעה באב, יום צום לזכר חורבן בתי המקדש, חל בדרך כלל בחודשים יולי או אוגוסט. ירושלים חווה מזג אוויר חם ויבש בתקופה זו, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 30 ל-35 מעלות צלזיוס. רצוי לשמור על לחות ולחפש צל תוך כדי השתתפות בתפילות ובתענית.

האקלים בירושלים בחגי ישראל

מכיוון שירושלים חוגגת חגים ומועדים יהודיים לאורך כל השנה, המבקרים יכולים לצפות למגוון מגוון של תנאי מזג אוויר. מהטמפרטורות הנעימות והמתונות של הסתיו והאביב ועד לאקלים הקריר של החורף והימים החמים של הקיץ, כל עונה מוסיפה אווירה ייחודית משלה לאירועים משמעותיים אלו. ללא קשר למזג האוויר, המורשת התרבותית והרוחנית העשירה של ירושלים זוהרת באור, מזמינה את המבקרים לטבול במסורות התוססות של העיר.

סיכום

הבנת מזג האוויר בירושלים לפי עונות וחודשים היא חיונית לתכנון ביקור בעיר יוצאת דופן זו. בין אם אתם מעדיפים את הטמפרטורות המתונות של האביב, את החמימות של הקיץ או את ימי הסתיו הקרירים יותר, ירושלים מציעה אקלים מגוון לאורך כל השנה. בעזרת המדריך המקיף הזה תוכלו לקבל החלטות מושכלות וליהנות מהזמן שלכם בחקר נפלאות ירושלים.

Booking.com

שאלות נפוצות על מזג אוויר ירושלים

ירושלים היא יעד תיירותי פופולרי וניתן לבקר בה לאורך כל השנה. עם זאת, הזמן הטוב ביותר לבקר בירושלים תלוי בהעדפות שלכם ובסוג החוויה שאתם מחפשים.

האביב (מרץ עד מאי) והסתיו (ספטמבר עד נובמבר) נחשבים בדרך כלל לעונות הטובות ביותר לביקור בירושלים. בחודשים אלו מזג האוויר נעים, עם טמפרטורות מתונות ופחות קהל. זה זמן מצוין לחקור את האתרים ההיסטוריים של העיר, כמו העיר העתיקה, הכותל המערבי וכנסיית הקבר.

הקיץ (יוני עד אוגוסט) בירושלים יכול להיות חם ויבש, עם טמפרטורות שעולות לרוב על 30 מעלות צלזיוס (86 מעלות פרנהייט). עם זאת, אם לא אכפת לכם מהחום, עדיין תוכלו ליהנות מביקורכם ולנצל שעות אור ארוכות יותר.

החורף (דצמבר עד פברואר) בירושלים יכול להיות קר וגשום, עם שלג מדי פעם. למרות שמזג האוויר עשוי להיות לא אידיאלי לפעילויות חוצות, זה יכול להיות זמן מצוין לחוות את אירועי התרבות, המוזיאונים והאטרקציות הפנימיות של העיר.

זכור שירושלים היא עיר בעלת משמעות מבחינה דתית, וחגים ופסטיבלים מסוימים עשויים למשוך קהל גדול יותר. מומלץ לבדוק בלוח השנה עבור כל אירוע דתי גדול או פסטיבלים שעלולים להשפיע על הביקור שלך.
בסופו של דבר, הזמן הטוב ביותר לבקר בירושלים תלוי בהעדפות ובתחומי העניין האישיים שלך. מומלץ לתכנן את הטיול מראש ולהתחשב במזג האוויר, ברמת הקהל ובכל אירוע או פעילויות ספציפיות שתרצו לחוות.

 

האם יורד שלג בירושלים בחורף?

כן, זה לא נדיר שירושלים חווה שלג במהלך חודשי החורף, במיוחד באזורים גבוהים יותר.

ירושלים בשלג
ירושלים בשלג

יולי הוא החודש החם ביותר בירושלים, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 20 מעלות צלזיוס ל-31 מעלות צלזיוס.

הטמפרטורה הממוצעת בירושלים בחודשי החורף, מדצמבר עד פברואר, נעה בין 7 מעלות צלזיוס ל-13 מעלות צלזיוס.

הטמפרטורה הממוצעת בירושלים במהלך האביב, ממרץ עד מאי, נעה בין 8°C ל-25°C.

אז מה היה לנו?

זמני הדלקת נרות וכניסת השבת בירושלים

מזג האוויר באזור ירושלים