מזג אוויר אשדוד

תוכן עניינים

תחזית מזג אוויר אשדוד – יומית ושבועית

מזג האוויר באשדוד להיום ו-7 ימים הקרובים

+30
°
C
H: +32°
L: +25°
אשדוד
ראשון, 06 אוגוסט
ראה תחזית ל7 ימים
ב' ג' ד' ה' ו' שבת
+31° +30° +30° +30° +30° +31°
+26° +26° +25° +25° +26° +26°
מזג אוויר אשדוד - תחזית שבועית, חודשית ושנתית
Booking.com

מזג האוויר באשדוד במהלך השנה - תחזית שנתית לעיר הנמל הדרומית

העיר אשדוד, השוכנת לאורך קו החוף הים תיכוני של ישראל, חווה אקלים ים תיכוני מובהק, המאופיין בקיץ חם ויבש וחורף מתון ורטוב. מאמר זה נועד לספק סקירה מקיפה של דפוסי מזג האוויר והשינויים העונתיים באשדוד במהלך השנה, תוך הדגשת תנודות הטמפרטורות, רמות המשקעים ומאפייני האקלים הבולטים. על ידי בחינת כל עונה והחודשים המקבילים לה, המבקרים והתושבים יכולים לקבל הבנה מעמיקה יותר למה לצפות בעת תכנון פעילויות או היערכות לתנאי מזג האוויר באשדוד.

תחזית חודשית באשדוד - מזג האוויר באשדוד לפי חודשים

אשדוד מדגימה אקלים ים תיכוני קלאסי, המציעה קיץ חם ויבש וחורף מתון ורטוב. מיוני עד אוגוסט, הטמפרטורות נוסקות, בממוצע סביב 27-32 מעלות צלזיוס, והעיר חווה כמות גשמים מינימלית. הסתיו, המקיף את ספטמבר עד נובמבר, מביא טמפרטורות קרירות בהדרגה, הנעות בין 24-29 מעלות צלזיוס. בעונת החורף, מדצמבר עד פברואר, טמפרטורות מתונות בסביבות 16-18 מעלות צלזיוס, יחד עם רוב כמות המשקעים השנתית, בעוד שעונת האביב, הנמשכת ממרץ עד מאי, מציגה טמפרטורות נעימות המרחפות. סביב 20-24 מעלות צלזיוס וממטרים מדי פעם. המשך לקרוא כדי לגלות פירוט מפורט של כל חודש ומאפייני מזג האוויר הייחודיים לו באשדוד

קיץ באשדוד (יוני עד אוגוסט)

במהלך חודשי הקיץ, אשדוד חווה תנאי מזג אוויר חמים ויבשים. יוני מציין את תחילת הקיץ, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 25-28 מעלות צלזיוס. ככל שהעונה מתקדמת ליולי ואוגוסט, הטמפרטורות עולות בהתמדה ומגיעות לממוצעים של 30-32°C. העיר נהנית משמש שופעת בתקופה זו, עם שמיים בהירים ומינימום גשמים. רוח הים המרעננת מהים התיכון עוזרת למתן את החום, מה שהופך אותה לעונה אידיאלית עבור צופי החוף ופעילויות חוצות.

מזג האוויר באשדוד ביוני

עם טמפרטורה ממוצעת של 25-28 מעלות צלזיוס, יוני מציע תנאי מזג אוויר חמים ונעימים. כמות המשקעים מינימלית ונעה סביב 1-2 מ"מ.

מזג האוויר באשדוד ביולי

יולי הוא אחד החודשים החמים ביותר באשדוד, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 29-31 מעלות צלזיוס. גשם כמעט ולא קיים, עם פחות מ-1 מ"מ של משקעים ממוצעים.

מזג האוויר באשדוד באוגוסט

כשיא הקיץ, אוגוסט מביא לאשדוד טמפרטורות צורבות, עם ממוצעים שנעים בין 30-32 מעלות צלזיוס  כמות המשקעים נותרה זניחה, משקפת את תנאי היבש של יולי.

סתיו באשדוד (ספטמבר - נובמבר)

הסתיו באשדוד מביא לטמפרטורות מתונות יותר ולמעבר הדרגתי מקיץ לחורף. ספטמבר עדיין שומר על חום קיץ, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 26-29 מעלות צלזיוס. ככל שהעונה מתקדמת לאוקטובר ונובמבר, הטמפרטורות יורדות בהדרגה לסביבות 22-25 מעלות צלזיוס. כמות הגשמים מתחילה להתגבר במהלך העונה הזו, מה שמסמן את תחילתה של התקופה הגשומה.

מזג האוויר באשדוד בספטמבר

ספטמבר מציע טמפרטורות חמות, בממוצע סביב 26-29°C. כמות המשקעים הממוצעת עולה מעט ל-3-5 מ"מ, המסמנת את תחילת העונה הגשומה.

מזג האוויר באשדוד באוקטובר

מזג האוויר מתקרר באוקטובר, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 24-27 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים עולה עוד יותר, כאשר כמות המשקעים הממוצעת מגיעה ל-11-18 מ"מ.

מזג האוויר באשדוד בנובמבר

נובמבר מכניס טמפרטורות קרירות יותר של כ-22-25 מעלות צלזיוס. המשקעים ממשיכים לעלות, עם כמות המשקעים הממוצעת נעה בין 63-78 מ"מ.

אשדוד בחורף  (דצמבר - פברואר)

החורף באשדוד מתון, עם טמפרטורות מתונות ועלייה במשקעים. דצמבר מביא לטמפרטורות ממוצעות של 16-18 מעלות צלזיוס, שיורדות עוד יותר לאזור ה-12-14 מעלות צלזיוס בינואר ופברואר. גשמים מתרכזים בחודשים אלה, מה שהופך אותו לתקופה הרטובה ביותר בשנה.

מזג האוויר באשדוד בדצמבר

דצמבר מציין את תחילת החורף, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 16-18 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים עולה משמעותית ומגיעה לכמות משקעים ממוצעת של 76-106 מ"מ.

מזג האוויר באשדוד בינואר

ינואר מציג טמפרטורות מעט קרירות יותר, בממוצע סביב 12-14 מעלות צלזיוס. המשקעים נותרו גבוהים, עם כמות המשקעים הממוצעת נעה בין 78-107 מ"מ.מזג האוויר באשדוד בפברואר

כשהחורף מגיע לסיומו, פברואר מציע טמפרטורות דומות לינואר, בערך 12-14 מעלות צלזיוס. גשמים נותרו בצד הגבוה יותר, עם כמות משקעים ממוצעת של 71-100 מ"מ.

אביב באשדוד (מרץ - מאי)

האביב באשדוד מביא למזג אוויר נעים עם טמפרטורות מתונות, ממטרים מדי פעם ושמש בשפע. בחודש מרץ טמפרטורות ממוצעות נעות בין 17-20 מעלות צלזיו, אשר עולות בהדרגה ל-21-24 מעלות צלזיוס בחודש מאי. האביב הוא זמן פופולרי לביקור באשדוד, כאשר העיר מתעוררת בירוק בעיניים ופרחים פורחים.

מזג האוויר באשדוד במרץ

מרץ מציע טמפרטורות מתונות, בממוצע סביב 17-20 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים נותרה גבוהה יחסית, עם כמות המשקעים הממוצעת נעה בין 67-86 מ"מ.

מזג האוויר באשדוד באפריל

ככל שהאביב מתקדם, אפריל מביאה טמפרטורות חמות יותר, בממוצע סביב 19-23 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים יורדת מעט בהשוואה למרץ, כאשר כמות המשקעים הממוצעת נעה בין 32-53 מ"מ.

מזג האוויר באשדוד במאי

מאי מסמן את תחילת הקיץ, כשהטמפרטורות מגיעות לממוצע של 21-24 מעלות צלזיוס. המשקעים ממשיכים לרדת, עם כמות המשקעים הממוצעת נעה בין 10-1 מ"מ.

לסיכום

האקלים הים תיכוני של אשדוד מציע עונות מובחנות עם דפוסי מזג אוויר מגוונים לאורך כל השנה. מקיץ חם ויבש ועד חורפים מתונים ורטובים ואביב נעים, כל עונה מביאה את הקסם הייחודי לה. בעזרת מדריך מקיף זה, המבקרים והתושבים יכולים לתכנן את פעילותם בהתאם, ולהבטיח חוויה מהנה באשדוד, ללא קשר לתקופת השנה.

הערה: טווחי הטמפרטורות המסופקים וממוצעי המשקעים הם משוערים ועשויים להשתנות מעט משנה לשנה. תמיד מומלץ לעיין בתחזיות מזג אוויר מעודכנות לקבלת מידע מדויק.

מפת אשדוד

Booking.com
טיול באשדוד

שאלות נפוצות

מהו הזמן הטוב ביותר לבקר באשדוד?

הזמן הטוב ביותר לבקר באשדוד הוא בעונות האביב (אפריל עד מאי) והסתיו (ספטמבר עד אוקטובר). במהלך החודשים הללו, האקלים נעים, עם טמפרטורות מתונות שנעות בין 20°C ל-25°C. השמיים בדרך כלל בהירים, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור פעילויות חוצות וטיולים. בנוסף, עונות אלו מציעות איזון בין פחות תיירים ותנאי מזג אוויר נוחים. עם זאת, אם אתם נהנים ממזג אוויר חם ומחוף הים, חודשי הקיץ (יוני עד אוגוסט) יכולים להיות גם זמן טוב לבקר בו, שכן הטמפרטורות יכולות להגיע לסביבות 30°C. רק קחו בחשבון שבזמן זה יכול להיות צפוף, ומחירי הלינה עשויים להיות גבוהים יותר. החורף (דצמבר עד פברואר) יכול להיות מהנה גם עבור אלה שמעדיפים טמפרטורות קרירות יותר ולחקור אתרים היסטוריים, אבל זה יכול להיות גשום לפעמים.

האם כדאי לארוז ביגוד ספציפי לטיול באשדוד?


מומלץ לארוז ביגוד קל משקל ונושם, כמו חולצות כותנה ומכנסיים קצרים, לחודשי הקיץ החמים. עם זאת, מומלץ להביא גם ג'קט קליל או סוודר לערב קריר יותר, במיוחד בתקופת החורף. אל תשכחו לארוז גם נעלי הליכה נוחות.

האם יש פעילויות או אטרקציות הקשורות למזג האוויר באשדוד?


באשדוד יש חופים יפים שמתאימים לשחייה ולשיזוף בעונת הקיץ. בנוסף, העיר מציעה פעילויות ספורט מים שונות, כגון סקי אופנועים וגלישה. במהלך חודשי החורף, תוכלו לחקור אתרים היסטוריים כמו מבצר אשדוד ים או ליהנות מפעילויות פנימיות כמו ביקור במוזיאון לאמנות אשדוד.

אז מה היה לנו?