מזג האוויר בגליל המערבי

תוכן עניינים

תחזית מזג אוויר יומית ושבועית בגליל המערבי – ישראל

מזג האוויר בגליל המערבי ישראל להיום ו-7 ימים הקרובים

+23
°
C
H: +25°
L: +16°
יקנעם
ראשון, 03 דצמבר
ראה תחזית ל7 ימים
ב' ג' ד' ה' ו' שבת
+26° +25° +22° +21° +20° +19°
+18° +18° +17° +16° +15° +15°
מזג אוויר הגליל המערבי ישראל - תחזית יומית, שבועית, חודשית ושנתית
Booking.com

מפת נתוני מזג האוויר בגליל המערבי

היציאה לחופשה היא תקופה מרגשת, מלאה בציפייה וחלומות על הרפתקאות חדשות. אם אתם שוקלים טיול לאזור הגליל המערבי בישראל, הבנת דפוסי מזג האוויר לאורך השנה חיונית לתכנון המסלול שלכם. במדריך מקיף זה נתעמק בתחזית מזג האוויר בגליל המערבי, נדגיש את הטמפרטורות הממוצעות ונציע המלצות לבוש לכל עונה וחודש בשנה.

אז בואו נצלול לתוך דפוסי מזג האוויר המהפנטים שמעצבים את האזור הכובש הזה!

הגליל המערבי בחורף (דצמבר – פברואר)

החורף בגליל המערבי מתון יחסית, הטמפרטורות נשארות קרירות אך לא קרות יתר על המידה. גשמים תכופים יותר בעונה זו, ומזינים את הנופים השופעים של האזור. בדצמבר יש טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 12°C ל-17°C, בעוד הטמפרטורות של ינואר נעות בין 11°C ל-15°C. בפברואר, הטמפרטורות עולות מעט, ונעות בין 12 מעלות צלזיוס ל-16 מעלות צלזיוס.

כאשר אורזים לחופשת חורף בגליל המערבי, חשוב להצטייד בשילוב של ביגוד חם. שכבות היא המפתח להסתגלות לטמפרטורות המשתנות במהלך היום. סוודרים, ז'קטים, מכנסיים ארוכים ונעליים סגורות יעזרו לך לשמור על חום ונוחות במהלך שהותך.

מזג אוויר גליל מערבי בדצמבר:

דצמבר מביא טמפרטורות קרירות לגליל המערבי, עם שיא ממוצע של 17 מעלות צלזיוס ביום וכ-8 מעלות צלזיוס בלילה. רצוי להצטייד בשילוב של ביגוד חם וקריר, וכן מעיל גשם קל או מטריה לגשם מזדמן.

תחזית מזג האוויר בגליל המערבי בינואר:

ינואר ממשיך עם טמפרטורות קרירות, בממוצע סביב 11 מעלות צלזיוס במהלך היום ויורדות לכ-9 מעלות צלזיוס בלילה. שכבות היא המפתח להסתגלות לטמפרטורות המשתנות, וזה חכם להחזיק מעיל או ז'קט חם לימים הקרים יותר.

מזג אוויר גליל מערבי בפברואר:

בחודש פברואר, הטמפרטורות בגליל המערבי נותרות קרירות, הנעות בין 12 מעלות צלזיוס ביום לסביבות 11 מעלות צלזיוס בלילה. בדומה לינואר, מומלץ לארוז ביגוד חם ושכבות כדי להישאר נוח במזג האוויר המשתנה.

אביב בגליל המערבי (מרץ – מאי)

כשהחורף מתפוגג, הגליל המערבי פורח לחיים בתצוגת צבעים תוססת בעונת האביב הקסומה. הטמפרטורות עולות בהדרגה, ויוצרת אווירה נוחה לחקר אוצרות הטבע של האזור. בחודש מרץ, הטמפרטורה הממוצעת נעה בין 14 מעלות צלזיוס ל-19 מעלות צלזיוס, בעוד באפריל נרשמה עלייה ל-16 מעלות צלזיוס עד 22 מעלות צלזיוס. במאי, הטמפרטורות מגיעות לשיא, שנעות בין 19 מעלות צלזיוס ל-25 מעלות צלזיוס.

כאשר מתכננים חופשה אביבית בגליל המערבי, מומלץ לארוז שילוב של ביגוד קל משקל ומעט יותר חם. חולצות עם שרוולים ארוכים, סוודרים קלים ומכנסיים ישמרו על נוחותכם בערבים ובבקרים קרירים יותר.

תחזית מזג האוויר בגליל המערבי במרץ:

עם טמפרטורות ממוצעות סביב 14 מעלות צלזיוס במהלך היום ובערבים מעט קרירים יותר בסביבות 9 מעלות צלזיוס, מומלץ להסתגל לשינויי הטמפרטורה. זה גם חכם להביא ג'קט קל או סוודר לערב הקריר יותר.

מזג אוויר גליל מערבי באפריל:

הטמפרטורות באפריל נעות בין 16 מעלות צלזיוס ביום לכ-11 מעלות צלזיוס בלילה. ביגוד קל מתאים לפעילות בשעות היום, אך מומלץ להצטייד בג'קט קליל או סוודר לערב הקריר יותר.

תחזית מזג האוויר בגליל המערבי במאי:

מאי מביאים טמפרטורות חמות יותר לגליל המערבי, עם שיא ממוצע של 19 מעלות צלזיוס ביום ושפל של כ-14 מעלות צלזיוס בלילה. ביגוד קל ונושם הוא חיוני, יחד עם נעלי הליכה נוחות לחקר פלאי הטבע של האזור.

הגליל המערבי בקיץ (יוני – אוגוסט)

הקיץ בגליל המערבי מאופיין בימים חמימים ושטופי שמש, הקורא למטיילים להתפנק בהרפתקאות בטבע. בחודש יוני, הטמפרטורה הממוצעת נעה בין 22 מעלות צלזיוס ל-26 מעלות צלזיוס, כאשר ביולי ואוגוסט יש שיא ממוצע של 27 מעלות צלזיוס עד 29 מעלות צלזיוס.

כאשר אורזים לחופשת קיץ בגליל המערבי, חשוב להביא ביגוד קל משקל ונושם מבדים טבעיים כמו כותנה או פשתן כדי להישאר קריר במזג האוויר החם. בנוסף, אל תשכח את קרם ההגנה, הכובע ומשקפי השמש שלך כדי להגן על עצמך מקרני השמש.

מזג אוויר גליל מערבי ביוני:

יוני מציין את תחילת הקיץ, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 22 מעלות צלזיוס ביום לסביבות 17 מעלות צלזיוס בלילה. ביגוד קל ונושם, כמו גם סנדלים נוחות או נעלי הליכה, מומלצים לחקר נפלאות האזור.

תחזית מזג האוויר בגליל המערבי ביולי:

יולי הוא החודש החם ביותר בגליל המערבי, עם טמפרטורות ממוצעות המגיעות עד ל-29 מעלות צלזיוס במהלך היום ונשארות חמימות של כ-22 מעלות צלזיוס בלילה. שמירה על לחות וחיפוש צל בשעות החמות ביותר של היום היא חיונית.

מזג אוויר גליל מערבי באוגוסט:

אוגוסט ממשיך עם טמפרטורות חמות, החל משיאים ממוצעים של 27 מעלות צלזיוס ביום ועד לשפל של כ-21 מעלות צלזיוס בלילה. לבוש קל ורפוי הוא חובה, כמו גם שתייה מרובה של מים כדי לשמור על לחות.

סתיו בגליל המערבי (ספטמבר – נובמבר)

הסתיו בגליל המערבי מציע הפוגה מענגת מחום הקיץ, ככל שהטמפרטורות מתונות יותר. זוהי עונה מושלמת לשקוע באטרקציות התרבותיות והטבעיות של האזור. בספטמבר, הטמפרטורות נעות בין 24 מעלות צלזיוס ל-28 מעלות צלזיוס, בעוד שבאוקטובר רואים ירידה ל-21 מעלות צלזיוס עד 26 מעלות צלזיוס. הטמפרטורות של נובמבר נעות בין 16 מעלות צלזיוס ל-20 מעלות צלזיוס.

בהכנות לחופשת הסתיו בגליל המערבי, רצוי לארוז בגדים קלים ומעט יותר חמים. חולצות עם שרוולים ארוכים, סוודרים קלים ומכנסיים יבטיחו את הנוחות שלך בערבים ובבקרים קרירים יותר.

תחזית מזג האוויר בגליל המערבי בספטמבר:

במהלך ספטמבר שורר בגליל המערבי טמפרטורות נעימות, עם שיא ממוצע של 24 מעלות צלזיוס ביום וכ-19 מעלות צלזיוס בלילה. בגדים קלים עדיין מתאימים, אבל כדאי להצטייד במעיל קל או סוודר לערב הקריר יותר.

מזג אוויר גליל מערבי באוקטובר:

אוקטובר מביא טמפרטורות מתונות יותר לגליל המערבי, עם שיא ממוצע של 21 מעלות צלזיוס ביום ושפל של 15 מעלות צלזיוס בלילה. מומלץ לארוז בגדים קצת יותר חמים לערב הקריר יותר ולבקרים המוקדמים.

תחזית מזג האוויר בגליל המערבי בנובמבר:

נובמבר מסמן את תחילתן של טמפרטורות קרירות יותר, עם שיא ממוצע של 16 מעלות צלזיוס ביום וכ-14 מעלות צלזיוס בלילה. רצוי להביא בגדים חמים יותר כמו סוודרים, ז'קטים קלים ומכנסיים ארוכים כדי להישאר נוח בימים ובערבים הקרירים יותר.

טמפרטורות ממוצעות והמלצות לבוש:

– אביב (מרץ – מאי):

הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 14°C ל-25°C. ארוז בגדים קלים ונושמים כגון חולצות טריקו, מכנסיים קצרים, שמלות ומכנסיים קלים. אל תשכח את קרם ההגנה שלך, כובע ומשקפי שמש.

– קיץ (יוני – אוגוסט):

הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 22°C ל-29°C. הביאו בגדים קלים ומשוחררים מבדים טבעיים כמו כותנה או פשתן. אל תשכח את קרם ההגנה שלך, כובע ומשקפי שמש.

– סתיו (ספטמבר – נובמבר):

הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 16°C ל-28°C. ארוז שילוב של בגדים קלים ומעט חמים יותר כגון חולצות עם שרוולים ארוכים, סוודרים קלים ומכנסיים.

– חורף (דצמבר – פברואר):

הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 8°C ל-17°C. ארוז שילוב של בגדים חמים לשכבות, כולל סוודרים, ז'קטים, מכנסיים ארוכים ונעליים סגורות.

 

לסיכום


המאמר מספק מדריך מזג אוויר מקיף לאזור הגליל המערבי בישראל, המפרט את ממוצע הטמפרטורות והמלצות הלבוש לכל עונה וחודש בשנה. זה מתחיל בהקדמה המדגישה את החשיבות של הבנת דפוסי מזג האוויר בעת תכנון חופשה. לאחר מכן המאמר ממשיך לדון בתחזית מזג האוויר לאביב, קיץ, סתיו וחורף, תוך הדגשת הטמפרטורות הממוצעות ומספקת המלצות לבוש לכל עונה. הוא כולל גם חלק על שאלות נפוצות על הזמן הטוב ביותר לביקור, תנאי מזג אוויר קיצוניים ושיקולים תרבותיים. 

 

שאלות נפוצות על מזג אוויר באזור הנגב, ישראל

הזמן הטוב ביותר לבקר בגליל המערבי הוא במהלך האביב (מרץ – מאי) והסתיו (ספטמבר – נובמבר) כאשר הטמפרטורות מתונות, ומזג האוויר אידיאלי לפעילויות בחוץ.

באזור הגליל המערבי יש בדרך כלל אקלים מתון, אך בחודשי הקיץ (יוני – אוגוסט) הטמפרטורות יכולות להיות חמות. חשוב לשמור על לחות, לחפש צל ולהגן על עצמך מפני השמש.

כן, רצוי לארוז קרם הגנה ודוחה חרקים בביקור בגליל המערבי, ללא קשר לעונה. קרם הגנה יגן על העור שלך מקרני השמש החזקות, בעוד שחומר דוחה חרקים יעזור להרתיע יתושים או חרקים אחרים.

הגליל המערבי הוא אזור עשיר בתרבות, וחשוב לכבד את המנהגים והמסורות המקומיות. התלבש בצניעות בעת ביקור באתרים דתיים ופעל לפי כל הנחיות או תקנות שנקבעו על ידי הרשויות המקומיות.

אז מה היה לנו?

מזג האוויר באזור הגליל המערבי

מזג אוויר, 02 דצמבר
מזג אוויר בדימונה
+20

גבוה: +22° נמוך: +13°

לחות: 36%

רוח: ENE - 11 KPH

מזג אוויר באילת
+25

גבוה: +27° נמוך: +18°

לחות: 33%

רוח: N - 23 KPH

מזג אוויר בשדה בוקר
+20

גבוה: +22° נמוך: +13°

לחות: 40%

רוח: NNE - 12 KPH

מזג אוויר בבאר שבע
+21

גבוה: +23° נמוך: +15°

לחות: 41%

רוח: NNW - 14 KPH

מזג אוויר בירוחם
+20

גבוה: +22° נמוך: +13°

לחות: 37%

רוח: ENE - 11 KPH

מזג אוויר בערד
+26

גבוה: +27° נמוך: +20°

לחות: 34%

רוח: NNE - 15 KPH

מזג אוויר במצפה רמון
+18

גבוה: +19° נמוך: +11°

לחות: 40%

רוח: NNE - 14 KPH

מזג אוויר באשקלון
+21

גבוה: +22° נמוך: +18°

לחות: 47%

רוח: N - 19 KPH

מזג אוויר בשדרות
+21

גבוה: +23° נמוך: +16°

לחות: 44%

רוח: NNW - 15 KPH

מזג אוויר בלהבים
+21

גבוה: +22° נמוך: +15°

לחות: 41%

רוח: NNW - 12 KPH