מזג אוויר עספיא 

תוכן עניינים

מזג האוויר בעספיא להיום ו-7 ימים הקרובים

+30
°
C
H: +31°
L: +25°
חיפה
ראשון, 06 אוגוסט
ראה תחזית ל7 ימים
ב' ג' ד' ה' ו' שבת
+29° +29° +29° +28° +28° +29°
+26° +25° +25° +25° +25° +26°
מזג אוויר תחזית יומית שבועית חודשית ועונתית
מזג אוויר תחזית יומית שבועית חודשית ועונתית

דילים באזור עספיא

Booking.com

עספיא, כפר דרוזי השוכן על הר הכרמל בצפון ישראל, מתאפיין באקלים ים-תיכוני הכולל קיץ חם ויבש וחורף מתון וגשום. במאמר זה נסקור את תנאי מזג האוויר בעספיא לאורך כל עונות השנה והחודשים, נביא נתונים על טמפרטורות ממוצעות, משקעים, מהירות הרוח ותנאי מזג האוויר הכלליים, ונספק המלצות לבוש לכל עונה.

אביב בעספיא

מזג אוויר עספיא בחודש מרץ

בחודש מרץ, האביב מתחיל להופיע בעספיא. הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 11°C ל-20°C. כמות המשקעים הממוצעת היא כ-50 מ"מ והרוחות נושבות במהירות של 10-20 קמ"ש. כדאי ללבוש בגדים נוחים וקלים במהלך היום, ומעיל קל לערבים.

מזג אוויר עספיא בחודש אפריל

בחודש אפריל, הטמפרטורות מתחילות לעלות ונעות בין 14°C ל-24°C. המשקעים הממוצעים הם כ-30 מ"מ עם רוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. מומלץ ללבוש שכבות שניתן להסיר במהלך היום כאשר הטמפרטורות עולות.

מזג אוויר עספיא בחודש מאי

בחודש מאי, הטמפרטורות נעות בין 17°C ל-27°C. המשקעים הממוצעים יורדים לכ-10 מ"מ והרוחות נושבות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדים קלים ונוחים מתאימים למזג האוויר הזה, עם כובע ושמשייה להגנה מהשמש.

קיץ בעספיא

מזג אוויר עספיא בחודש יוני

בחודש יוני, הקיץ מתחיל והטמפרטורות נעות בין 20°C ל-30°C. המשקעים הממוצעים הם פחות מ-5 מ"מ והרוחות נושבות במהירות ממוצעת של 10-20 קמ"ש. בגדי קיץ קלים כמו חולצות קצרות ומכנסיים קצרים מומלצים, יחד עם כובע רחב שוליים ומשקפי שמש.

מזג אוויר עספיא בחודש יולי

יולי הוא אחד החודשים החמים בשנה עם טמפרטורות ממוצעות הנעות בין 23°C ל-32°C. המשקעים הממוצעים הם פחות מ-5 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדים קלים, כובע רחב שוליים ומשקפי שמש הם חובה, יחד עם שתייה מרובה של מים.

מזג אוויר עספיא בחודש אוגוסט

בחודש אוגוסט, הטמפרטורות נעות בין 24°C ל-33°C. המשקעים הממוצעים הם פחות מ-5 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדי קיץ קלים מאוד מומלצים, יחד עם אמצעים להגנה מהשמש כמו קרם הגנה, כובע רחב שוליים ומשקפי שמש.

סתיו בעספיא

מזג אוויר עספיא בחודש ספטמבר

בחודש ספטמבר, הטמפרטורות נעות בין 22°C ל-30°C. המשקעים הממוצעים הם כ-5 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. שכבות קלות כמו סוודר ומעיל קל מומלצות לשעות הערב.

מזג אוויר עספיא בחודש אוקטובר

בחודש אוקטובר, הטמפרטורות נעות בין 19°C ל-27°C. המשקעים הממוצעים הם כ-20 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדים קלים עדיין מומלצים במהלך היום, עם סוודר קל לערבים.

מזג אוויר עספיא בחודש נובמבר

בחודש נובמבר, הטמפרטורות נעות בין 15°C ל-23°C. המשקעים הממוצעים הם כ-50 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. כדאי ללבוש בגדים קלים במהלך היום ובגדים חמים יותר לשעות הערב.

חורף בעספיא

מזג אוויר עספיא בחודש דצמבר

בחודש דצמבר, הטמפרטורות נעות בין 10°C ל-18°C. המשקעים הממוצעים הם כ-80 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדים חמים קלים מומלצים לשעות הבוקר והערב.

מזג אוויר עספיא בחודש ינואר

בחודש ינואר, הטמפרטורות נעות בין 8°C ל-16°C. המשקעים הממוצעים הם כ-100 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדים חמים כמו מעיל קל, סוודר וכובע הם חובה.

מזג אוויר עספיא בחודש פברואר

בחודש פברואר, הטמפרטורות נעות בין 9°C ל-17°C. המשקעים הממוצעים הם כ-90 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. עדיין מומלץ ללבוש בגדים חמים, אך ניתן להפחית שכבות במידת הצורך.

סיכום

עספיא מציעה מגוון רחב של תנאי מזג אוויר לאורך השנה, עם עונות שנה ברורות וכל אחת מאופיינת בתנאים שונים. חשוב לתכנן את הביקור בהתאם לעונה ולמזג האוויר הצפוי, ולהצטייד בלבוש מתאים לכל עונה. עם תכנון נכון וציוד מתאים, ניתן ליהנות ממגוון פעילויות ואטרקציות בכפר ללא קשר למזג האוויר.

שאלות נפוצות

1. מהו החודש החם ביותר בעספיא? אוגוסט הוא החודש החם ביותר בעספיא, עם טמפרטורות ממוצעות הנעות בין 24°C ל-33°C.

2. האם כדאי להביא מעיל גשם לביקור בקיץ בעספיא? לא, הקיץ בעספיא הוא יבש עם כמעט אפס משקעים, כך שאין צורך במעיל גשם.

3. איזה לבוש מומלץ לביקור בעספיא בחורף? בחורף בעספיא, מומלץ ללבוש בגדים חמים כמו מעיל קל, סוודר וכובע.

4. האם יש משקעים רבים בעספיא במהלך השנה? כן, עספיא חווה משקעים בעיקר בחורף, כאשר החודשים הגשומים ביותר הם ינואר ודצמבר עם כ-80-100 מ"מ משקעים.

5. מהי מהירות הרוח הממוצעת בעספיא? מהירות הרוח הממוצעת בעספיא נעה בין 10-20 קמ"ש.

6. האם יש סיכוי לשלג בעספיא בחורף? בדרך כלל אין שלג בעספיא בשל האקלים הים-תיכוני והטמפרטורות הגבוהות יחסית.

7. מהי הטמפרטורה הנמוכה ביותר שנרשמה בעספיא? הטמפרטורה הנמוכה ביותר שנרשמה בעספיא יכולה לרדת לכיוון ה-0 מעלות צלזיוס בלילות הקרים ביותר.

8. האם ניתן ליהנות מפעילויות חוץ בעספיא בחורף? כן, בחורף בעספיא ניתן ליהנות ממגוון פעילויות חוץ, כאשר הטמפרטורות נוחות והמשקעים מועטים יחסית.

9. איזה עונות הכי מומלצות לביקור בעספיא? האביב והסתיו הם העונות המומלצות לביקור בעספיא, כאשר מזג האוויר נעים יותר ומאפשר ליהנות מפעילויות חוץ רבות.

10. האם יש תקופות גשומות במיוחד בעספיא? כן, החורף הוא התקופה הגשומה ביותר בעספיא, עם כמות משקעים גבוהה יחסית בחודשים דצמבר עד פברואר.

 

שאלות נפוצות על מזג אוויר עספיא 

הזמן הטוב ביותר לבקר בעספיא הוא בעונות האביב (מרץ – מאי) והסתיו (ספטמבר – נובמבר) כאשר מזג האוויר נעים והטמפרטורות מתונות.
לא, עספיא בדרך כלל נהנית מאקלים מתון לאורך כל השנה, כאשר הטמפרטורות ממעטות להגיע לשיאים או לשפל קיצוניים.
בעספיא יש גשמים מתונים בחודשי החורף, במיוחד בדצמבר וינואר. עם זאת, כמות המשקעים הכוללת נמוכה יחסית לאזורים אחרים.
זה חיוני לשמור על לחות ולהגן על עצמך מפני השמש במהלך חודשי הקיץ החמים. בנוסף, בדיקת תחזית מזג האוויר המקומית יכולה לעזור לך לתכנן פעילויות חוצות בהתאם.
אריזת שכבות חמות, כולל סוודרים, ז'קטים, צעיפים ומטריה, רצוי להישאר נוח בחודשי החורף המתונים יותר בעספיא.
עספיא יש רמת לחות מתונה לאורך כל השנה, כאשר רמות גבוהות יותר מתרחשות בדרך כלל בחודשי הקיץ. מיקום החוף והאקלים הים תיכוני תורמים לרמת לחות נעימה בסך הכל.