מזג אוויר כפר ביאליק 

תוכן עניינים

מזג האוויר בכפר ביאליק להיום ו-7 ימים הקרובים

+32
°
C
H: +33°
L: +25°
כפר ביאליק
שישי, 19 יולי
ראה תחזית ל7 ימים
שבת א' ב' ג' ד' ה'
+32° +33° +33° +32° +32° +31°
+26° +26° +26° +26° +25° +26°
מזג אוויר תחזית יומית שבועית חודשית ועונתית
מזג אוויר תחזית יומית שבועית חודשית ועונתית

דילים באזור כפר ביאליק

Booking.com

כפר ביאליק, יישוב הממוקם בעמק זבולון בצפון ישראל, מתאפיין באקלים ים-תיכוני הכולל קיץ חם ויבש וחורף מתון וגשום. במאמר זה נסקור את תנאי מזג האוויר בכפר ביאליק לאורך כל עונות השנה והחודשים, נביא נתונים על טמפרטורות ממוצעות, משקעים, מהירות הרוח ותנאי מזג האוויר הכלליים, ונספק המלצות לבוש לכל עונה.

אביב בכפר ביאליק

מזג אוויר כפר ביאליק בחודש מרץ

בחודש מרץ, האביב מתחיל להופיע בכפר ביאליק. הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 11°C ל-20°C. כמות המשקעים הממוצעת היא כ-50 מ"מ והרוחות נושבות במהירות של 10-20 קמ"ש. כדאי ללבוש בגדים נוחים וקלים במהלך היום, ומעיל קל לערבים.

מזג אוויר כפר ביאליק בחודש אפריל

בחודש אפריל, הטמפרטורות מתחילות לעלות ונעות בין 14°C ל-24°C. המשקעים הממוצעים הם כ-30 מ"מ עם רוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. מומלץ ללבוש שכבות שניתן להסיר במהלך היום כאשר הטמפרטורות עולות.

מזג אוויר כפר ביאליק בחודש מאי

בחודש מאי, הטמפרטורות נעות בין 17°C ל-27°C. המשקעים הממוצעים יורדים לכ-10 מ"מ והרוחות נושבות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדים קלים ונוחים מתאימים למזג האוויר הזה, עם כובע ושמשייה להגנה מהשמש.

קיץ בכפר ביאליק

מזג אוויר כפר ביאליק בחודש יוני

בחודש יוני, הקיץ מתחיל והטמפרטורות נעות בין 20°C ל-30°C. המשקעים הממוצעים הם פחות מ-5 מ"מ והרוחות נושבות במהירות ממוצעת של 10-20 קמ"ש. בגדי קיץ קלים כמו חולצות קצרות ומכנסיים קצרים מומלצים, יחד עם כובע רחב שוליים ומשקפי שמש.

מזג אוויר כפר ביאליק בחודש יולי

יולי הוא אחד החודשים החמים בשנה עם טמפרטורות ממוצעות הנעות בין 23°C ל-32°C. המשקעים הממוצעים הם פחות מ-5 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדים קלים, כובע רחב שוליים ומשקפי שמש הם חובה, יחד עם שתייה מרובה של מים.

מזג אוויר כפר ביאליק בחודש אוגוסט

בחודש אוגוסט, הטמפרטורות נעות בין 24°C ל-33°C. המשקעים הממוצעים הם פחות מ-5 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדי קיץ קלים מאוד מומלצים, יחד עם אמצעים להגנה מהשמש כמו קרם הגנה, כובע רחב שוליים ומשקפי שמש.

סתיו בכפר ביאליק

מזג אוויר כפר ביאליק בחודש ספטמבר

בחודש ספטמבר, הטמפרטורות נעות בין 22°C ל-30°C. המשקעים הממוצעים הם כ-5 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. שכבות קלות כמו סוודר ומעיל קל מומלצות לשעות הערב.

מזג אוויר כפר ביאליק בחודש אוקטובר

בחודש אוקטובר, הטמפרטורות נעות בין 19°C ל-27°C. המשקעים הממוצעים הם כ-20 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדים קלים עדיין מומלצים במהלך היום, עם סוודר קל לערבים.

מזג אוויר כפר ביאליק בחודש נובמבר

בחודש נובמבר, הטמפרטורות נעות בין 15°C ל-23°C. המשקעים הממוצעים הם כ-50 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. כדאי ללבוש בגדים קלים במהלך היום ובגדים חמים יותר לשעות הערב.

חורף בכפר ביאליק

מזג אוויר כפר ביאליק בחודש דצמבר

בחודש דצמבר, הטמפרטורות נעות בין 10°C ל-18°C. המשקעים הממוצעים הם כ-80 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדים חמים קלים מומלצים לשעות הבוקר והערב.

מזג אוויר כפר ביאליק בחודש ינואר

בחודש ינואר, הטמפרטורות נעות בין 8°C ל-16°C. המשקעים הממוצעים הם כ-100 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדים חמים כמו מעיל קל, סוודר וכובע הם חובה.

מזג אוויר כפר ביאליק בחודש פברואר

בחודש פברואר, הטמפרטורות נעות בין 9°C ל-17°C. המשקעים הממוצעים הם כ-90 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. עדיין מומלץ ללבוש בגדים חמים, אך ניתן להפחית שכבות במידת הצורך.

סיכום

כפר ביאליק מציע מגוון רחב של תנאי מזג אוויר לאורך השנה, עם עונות שנה ברורות וכל אחת מאופיינת בתנאים שונים. חשוב לתכנן את הביקור בהתאם לעונה ולמזג האוויר הצפוי, ולהצטייד בלבוש מתאים לכל עונה. עם תכנון נכון וציוד מתאים, ניתן ליהנות ממגוון פעילויות ואטרקציות ביישוב ללא קשר למזג האוויר.

שאלות נפוצות

1. מהו החודש החם ביותר בכפר ביאליק? אוגוסט הוא החודש החם ביותר בכפר ביאליק, עם טמפרטורות ממוצעות הנעות בין 24°C ל-33°C.

2. האם כדאי להביא מעיל גשם לביקור בקיץ בכפר ביאליק? לא, הקיץ בכפר ביאליק הוא יבש עם כמעט אפס משקעים, כך שאין צורך במעיל גשם.

3. איזה לבוש מומלץ לביקור בכפר ביאליק בחורף? בחורף בכפר ביאליק, מומלץ ללבוש בגדים חמים כמו מעיל קל, סוודר וכובע.

4. האם יש משקעים רבים בכפר ביאליק במהלך השנה? כן, כפר ביאליק חווה משקעים בעיקר בחורף, כאשר החודשים הגשומים ביותר הם ינואר ודצמבר עם כ-80-100 מ"מ משקעים.

5. מהי מהירות הרוח הממוצעת בכפר ביאליק? מהירות הרוח הממוצעת בכפר ביאליק נעה בין 10-20 קמ"ש.

6. האם יש סיכוי לשלג בכפר ביאליק בחורף? בדרך כלל אין שלג בכפר ביאליק בשל האקלים הים-תיכוני והטמפרטורות הגבוהות יחסית.

7. מהי הטמפרטורה הנמוכה ביותר שנרשמה בכפר ביאליק? הטמפרטורה הנמוכה ביותר שנרשמה בכפר ביאליק יכולה לרדת לכיוון ה-0 מעלות צלזיוס בלילות הקרים ביותר.

8. האם ניתן ליהנות מפעילויות חוץ בכפר ביאליק בחורף? כן, בחורף בכפר ביאליק ניתן ליהנות ממגוון פעילויות חוץ, כאשר הטמפרטורות נוחות והמשקעים מועטים יחסית.

9. איזה עונות הכי מומלצות לביקור בכפר ביאליק? האביב והסתיו הם העונות המומלצות לביקור בכפר ביאליק, כאשר מזג האוויר נעים יותר ומאפשר ליהנות מפעילויות חוץ רבות.

10. האם יש תקופות גשומות במיוחד בכפר ביאליק? כן, החורף הוא התקופה הגשומה ביותר בכפר ביאליק, עם כמות משקעים גבוהה יחסית בחודשים דצמבר עד פברואר.

 

שאלות נפוצות על מזג אוויר כפר ביאליק 

הזמן הטוב ביותר לבקר בכפר ביאליק הוא בעונות האביב (מרץ – מאי) והסתיו (ספטמבר – נובמבר) כאשר מזג האוויר נעים והטמפרטורות מתונות.
לא, כפר ביאליק בדרך כלל נהנית מאקלים מתון לאורך כל השנה, כאשר הטמפרטורות ממעטות להגיע לשיאים או לשפל קיצוניים.
בכפר ביאליק יש גשמים מתונים בחודשי החורף, במיוחד בדצמבר וינואר. עם זאת, כמות המשקעים הכוללת נמוכה יחסית לאזורים אחרים.
זה חיוני לשמור על לחות ולהגן על עצמך מפני השמש במהלך חודשי הקיץ החמים. בנוסף, בדיקת תחזית מזג האוויר המקומית יכולה לעזור לך לתכנן פעילויות חוצות בהתאם.
אריזת שכבות חמות, כולל סוודרים, ז'קטים, צעיפים ומטריה, רצוי להישאר נוח בחודשי החורף המתונים יותר בכפר ביאליק.
כפר ביאליק יש רמת לחות מתונה לאורך כל השנה, כאשר רמות גבוהות יותר מתרחשות בדרך כלל בחודשי הקיץ. מיקום החוף והאקלים הים תיכוני תורמים לרמת לחות נעימה בסך הכל.