מזג אוויר טירת כרמל 

תוכן עניינים

מזג האוויר בטירת כרמל להיום ו-7 ימים הקרובים

+30
°
C
H: +31°
L: +25°
חיפה
ראשון, 06 אוגוסט
ראה תחזית ל7 ימים
ב' ג' ד' ה' ו' שבת
+29° +29° +29° +28° +28° +29°
+26° +25° +25° +25° +25° +26°
מזג אוויר תחזית יומית שבועית חודשית ועונתית
מזג אוויר תחזית יומית שבועית חודשית ועונתית

דילים באזור טירת כרמל

Booking.com

טירת כרמל, עיר השוכנת לחופי הים התיכון ליד חיפה, מתאפיינת באקלים ים-תיכוני הכולל קיץ חם ויבש וחורף מתון וגשום. במאמר זה נסקור את תנאי מזג האוויר בטירת כרמל לאורך כל עונות השנה והחודשים, נביא נתונים על טמפרטורות ממוצעות, משקעים, מהירות הרוח ותנאי מזג האוויר הכלליים, ונספק המלצות לבוש לכל עונה.

אביב בטירת כרמל

מזג אוויר טירת כרמל בחודש מרץ

בחודש מרץ, האביב מתחיל להופיע בטירת כרמל. הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 11°C ל-20°C. כמות המשקעים הממוצעת היא כ-50 מ"מ והרוחות נושבות במהירות של 10-20 קמ"ש. כדאי ללבוש בגדים נוחים וקלים במהלך היום, ומעיל קל לערבים.

מזג אוויר טירת כרמל בחודש אפריל

בחודש אפריל, הטמפרטורות מתחילות לעלות ונעות בין 14°C ל-24°C. המשקעים הממוצעים הם כ-30 מ"מ עם רוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. מומלץ ללבוש שכבות שניתן להסיר במהלך היום כאשר הטמפרטורות עולות.

מזג אוויר טירת כרמל בחודש מאי

בחודש מאי, הטמפרטורות נעות בין 17°C ל-27°C. המשקעים הממוצעים יורדים לכ-10 מ"מ והרוחות נושבות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדים קלים ונוחים מתאימים למזג האוויר הזה, עם כובע ושמשייה להגנה מהשמש.

קיץ בטירת כרמל

מזג אוויר טירת כרמל בחודש יוני

בחודש יוני, הקיץ מתחיל והטמפרטורות נעות בין 20°C ל-30°C. המשקעים הממוצעים הם פחות מ-5 מ"מ והרוחות נושבות במהירות ממוצעת של 10-20 קמ"ש. בגדי קיץ קלים כמו חולצות קצרות ומכנסיים קצרים מומלצים, יחד עם כובע רחב שוליים ומשקפי שמש.

מזג אוויר טירת כרמל בחודש יולי

יולי הוא אחד החודשים החמים בשנה עם טמפרטורות ממוצעות הנעות בין 23°C ל-32°C. המשקעים הממוצעים הם פחות מ-5 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדים קלים, כובע רחב שוליים ומשקפי שמש הם חובה, יחד עם שתייה מרובה של מים.

מזג אוויר טירת כרמל בחודש אוגוסט

בחודש אוגוסט, הטמפרטורות נעות בין 24°C ל-33°C. המשקעים הממוצעים הם פחות מ-5 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדי קיץ קלים מאוד מומלצים, יחד עם אמצעים להגנה מהשמש כמו קרם הגנה, כובע רחב שוליים ומשקפי שמש.

סתיו בטירת כרמל

מזג אוויר טירת כרמל בחודש ספטמבר

בחודש ספטמבר, הטמפרטורות נעות בין 22°C ל-30°C. המשקעים הממוצעים הם כ-5 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. שכבות קלות כמו סוודר ומעיל קל מומלצות לשעות הערב.

מזג אוויר טירת כרמל בחודש אוקטובר

בחודש אוקטובר, הטמפרטורות נעות בין 19°C ל-27°C. המשקעים הממוצעים הם כ-20 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדים קלים עדיין מומלצים במהלך היום, עם סוודר קל לערבים.

מזג אוויר טירת כרמל בחודש נובמבר

בחודש נובמבר, הטמפרטורות נעות בין 15°C ל-23°C. המשקעים הממוצעים הם כ-50 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. כדאי ללבוש בגדים קלים במהלך היום ובגדים חמים יותר לשעות הערב.

חורף בטירת כרמל

מזג אוויר טירת כרמל בחודש דצמבר

בחודש דצמבר, הטמפרטורות נעות בין 10°C ל-18°C. המשקעים הממוצעים הם כ-80 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדים חמים קלים מומלצים לשעות הבוקר והערב.

מזג אוויר טירת כרמל בחודש ינואר

בחודש ינואר, הטמפרטורות נעות בין 8°C ל-16°C. המשקעים הממוצעים הם כ-100 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. בגדים חמים כמו מעיל קל, סוודר וכובע הם חובה.

מזג אוויר טירת כרמל בחודש פברואר

בחודש פברואר, הטמפרטורות נעות בין 9°C ל-17°C. המשקעים הממוצעים הם כ-90 מ"מ והרוחות במהירות של 10-20 קמ"ש. עדיין מומלץ ללבוש בגדים חמים, אך ניתן להפחית שכבות במידת הצורך.

סיכום

טירת כרמל מציעה מגוון רחב של תנאי מזג אוויר לאורך השנה, עם עונות שנה ברורות וכל אחת מאופיינת בתנאים שונים. חשוב לתכנן את הביקור בהתאם לעונה ולמזג האוויר הצפוי, ולהצטייד בלבוש מתאים לכל עונה. עם תכנון נכון וציוד מתאים, ניתן ליהנות ממגוון פעילויות ואטרקציות בעיר ללא קשר למזג האוויר.

שאלות נפוצות

1. מהו החודש החם ביותר בטירת כרמל? אוגוסט הוא החודש החם ביותר בטירת כרמל, עם טמפרטורות ממוצעות הנעות בין 24°C ל-33°C.

2. האם כדאי להביא מעיל גשם לביקור בקיץ בטירת כרמל? לא, הקיץ בטירת כרמל הוא יבש עם כמעט אפס משקעים, כך שאין צורך במעיל גשם.

3. איזה לבוש מומלץ לביקור בטירת כרמל בחורף? בחורף בטירת כרמל, מומלץ ללבוש בגדים חמים כמו מעיל קל, סוודר וכובע.

4. האם יש משקעים רבים בטירת כרמל במהלך השנה? כן, טירת כרמל חווה משקעים בעיקר בחורף, כאשר החודשים הגשומים ביותר הם ינואר ודצמבר עם כ-80-100 מ"מ משקעים.

5. מהי מהירות הרוח הממוצעת בטירת כרמל? מהירות הרוח הממוצעת בטירת כרמל נעה בין 10-20 קמ"ש.

6. האם יש סיכוי לשלג בטירת כרמל בחורף? בדרך כלל אין שלג בטירת כרמל בשל האקלים הים-תיכוני והטמפרטורות הגבוהות יחסית.

7. מהי הטמפרטורה הנמוכה ביותר שנרשמה בטירת כרמל? הטמפרטורה הנמוכה ביותר שנרשמה בטירת כרמל יכולה לרדת לכיוון ה-0 מעלות צלזיוס בלילות הקרים ביותר.

8. האם ניתן ליהנות מפעילויות חוץ בטירת כרמל בחורף? כן, בחורף בטירת כרמל ניתן ליהנות ממגוון פעילויות חוץ, כאשר הטמפרטורות נוחות והמשקעים מועטים יחסית.

9. איזה עונות הכי מומלצות לביקור בטירת כרמל? האביב והסתיו הם העונות המומלצות לביקור בטירת כרמל, כאשר מזג האוויר נעים יותר ומאפשר ליהנות מפעילויות חוץ רבות.

10. האם יש תקופות גשומות במיוחד בטירת כרמל? כן, החורף הוא התקופה הגשומה ביותר בטירת כרמל, עם כמות משקעים גבוהה יחסית בחודשים דצמבר עד פברואר.

 

שאלות נפוצות על מזג אוויר טירת כרמל 

הזמן הטוב ביותר לבקר בטירת כרמל הוא בעונות האביב (מרץ – מאי) והסתיו (ספטמבר – נובמבר) כאשר מזג האוויר נעים והטמפרטורות מתונות.
לא, טירת כרמל בדרך כלל נהנית מאקלים מתון לאורך כל השנה, כאשר הטמפרטורות ממעטות להגיע לשיאים או לשפל קיצוניים.
בטירת כרמל יש גשמים מתונים בחודשי החורף, במיוחד בדצמבר וינואר. עם זאת, כמות המשקעים הכוללת נמוכה יחסית לאזורים אחרים.
זה חיוני לשמור על לחות ולהגן על עצמך מפני השמש במהלך חודשי הקיץ החמים. בנוסף, בדיקת תחזית מזג האוויר המקומית יכולה לעזור לך לתכנן פעילויות חוצות בהתאם.
אריזת שכבות חמות, כולל סוודרים, ז'קטים, צעיפים ומטריה, רצוי להישאר נוח בחודשי החורף המתונים יותר בטירת כרמל.
טירת כרמל יש רמת לחות מתונה לאורך כל השנה, כאשר רמות גבוהות יותר מתרחשות בדרך כלל בחודשי הקיץ. מיקום החוף והאקלים הים תיכוני תורמים לרמת לחות נעימה בסך הכל.